فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

9 گام تا از بین بردن استرس

9 گام تا از بین بردن استرس
هیپنوتیزم مانند دارو عمل می‌كند و میزان هورمون‌های ضداضطراب را افزایش می‌دهد. روش‌های هیپنوتیزم را بیاموزید تا در مقابل حملات اضطرابی مقاوم شوید.

دنیای امروز سرشار از اضطراب و فشار روانی است. بسیاری از افراد در مبارزه نفس‌گیر با فشارهای شغلی، اقتصادی و روحی و روانی شكست می‌خورند كه نتیجه‌اش افسردگی است.


دانشمندان با ارائه 9 روش زیر قصد دارند فشارهای مختلفی كه بر افراد وارد می‌شود را از میان بردارند و به آنها زندگی بهتری هدیه دهند.

1 -
تغییر آوای مغز
فشارهای شغلی جزو لاینفك زندگی شده است و بسیاری از افراد را از پا درمی‌آورد. روان‌پ زشكان معتقدند با چند تمرین ساده می‌توان آوای مغز را تغییر و میزان اضطراب شغلی را به میزان زیادی كاهش داد.

2 -
بازی كامپیوتری
روش‌های مختلفی برای سرگرم‌شدن وجود دارد. اما بهترین روش برای سرگرم‌ شدن و تخلیه فشارهای روانی بازی‌های كامپیوتری است. دنبال بهانه‌ نگردید زمان مناسبی برای این كار در نظر بگیرید.

3 -
كار زیاد ممنوع
انجام دادن كارهای ساده منزل بهترین دارو برای كاهش اضطراب است. پزشكان معتقدند اگر روزانه 20 دقیقه آشپزی و باغبانی كنید اضطراب‌تان به شدت كم می‌شود.

4 -
هیپنوتیزم
هیپنوتیزم مانند دارو عمل می‌كند و میزان هورمون‌های ضداضطراب را افزایش می‌دهد. روش‌های هیپنوتیزم را بیاموزید تا در مقابل حملات اضطرابی مقاوم شوید. این روش ساختار ذهن‌تان را در مقابل اضطراب تقویت می‌كند.

5 -
ورزش
دویدن روی تردمیل و وزنه‌زدن تاثیر مثبتی بر فشارخون می‌گذارند. اما محققان دانشگاه ییل معتقدند تركیب این دو بسیار سودمند است.

6 - غذا خوردن با آرامش
زمانی كه حملات اضطرابی آغاز می‌شود خوردن مقدار زیادی بستنی اجتناب‌ناپذیر است اما تاثیر منفی بر روان‌تان نمی‌گذارد. در این شرایط باید غذاهایی بخورید كه میزان ترشح هورمون‌های دوپامین و سروتونین را افزایش دهد و مواد شیمیایی بدن را تنظیم كند.

7 -
جهانی سرشار از رنگ
ایجاد جهانی سرشار از رنگ‌های آرامش‌ بخش تاثیر مثبتی بر روح و روان‌تان می‌گذارد. رنگ تی‌شرتی كه می‌پوشید یا پرده‌های اتاق‌خواب‌تان تاثیر زیادی به روح‌تان می‌گذارد. پس آستین‌ها را بالا بزنید. دیوارها را رنگ و پرده‌ها را عوض كنید.

8 -
استقبال از اضطراب
می‌دانم از این حرف ناراحت می‌شوید. اما باید بگویم بعضی اوقات اضطراب برای‌تان مفید است چون در موفقیت‌ شغلی و تناسب اندام موثر است. به شرطی كه روش‌های كنترل عوارض منفی‌اش را خوب بیاموزید.

9 -
مصرف دارو
اگر در معرض حملات شدید اضطرابی قرار دارید بهترین روش حفظ خونسردی و مصرف داروهای تجویز شده است تا علائم اضطراب و دلشوره از بین برود
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات